Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 6 степени

Денес, понеделник, 20 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност поголема во планинските региони. Ќе дува умерен претежно северозападен ветер. Температурата во Битола до 6 степени.

Утре, вторник, 21 декември, во Битола, времето ќе биде сончево и студено со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата во Битола до 4 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »