Press "Enter" to skip to content

Во Битола 16 нови позитивни на ковид-19, оздравени 33, починато едно лице на 55 години

Направени се 3.543 тестирања, а регистрирани се 335 нови случаи на КОВИД-19, од Битола се 16.

Регистрирани сe 515 оздравени пациенти од Битола се 33.

Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 8 починати лица едно починато лице од Битола на возраст од 55 години.

Направени се преку ЦЈЗ Битола 79 и преку “Плодност“ 55 ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 1.555.273 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 221.744, бројот на оздравени пациенти е 208.724, на починати е 7.838, а бројот на активни случаи изнесува 5.182.

More from ВестиMore posts in Вести »