Press "Enter" to skip to content

Во Битола наутро ведро и многу студено, преку денот сончево со слаб северен ветер

Денес, среда, 22 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде наутро ведро и многу студено, преку денот сончево со слаб северен ветер. Температурата во Битола до 1 степен.

Утре, четврток, 23 декември, во Битола, времето ќе биде наутро многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 2 степени.