Press "Enter" to skip to content

Вечерва со ди-џеи и “Фолтин“ започнува новогодишната програма кај “Офицерски“

Новогодишната програма на Општина Битола која е насловена “Зимска приказна“ а ќе се одржува на платото кај Офицерскиот дом во Битола, започнува денес.

Во 17 часот кога е закажана попладневната програма ќе настапат – Dj RICARDO, DANNY– L, T- ZOBE, Dj Acika .

Во вечерниот термин во 20 часот ќе настапи групата “Фолтин“.

Од денес стартува и новогодишна уметничка работилница за деца која ќе се држува до 27 декември во организација на НУ Завод и Музеј Битола.

More from ЗабаваMore posts in Забава »