Press "Enter" to skip to content

Во Битола времето ќе биде ведро и многу студено

Денес, четврток, 23 декември во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде ведро и многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 4 степени.

Утре, петок, 24 декември, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со можна утринска магла. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 7 степени.