Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, петок, 24 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 6 степени.

Утре, сабота, 25 декември, во Битола времето ќе биде, наутро ќе има услови за појава на магла, а преку денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 8 степени.