Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди

Денес, сабота, 25 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 7 степени.

Утре, недела, 26 декември, во Битола, времето ќе биде претпладне со услови за појава на магла по одделни котлини, преку денот претежно облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 7 степени.