Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно со повремени локални врнежи од дожд

Денес, понеделник, 27 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен и југоисточен правец. Температурата во Битола до 11 степени.

Утре, вторник, 28 декември, во Битола времето ќе биде умерено до значително облачно, кон крајот на денот со локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 10 степени.