Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: приведување на влезот на болницата за агресивно однесување кон полицајци и физички напад на “Солунска“

На 26.12.2021  на влезот во Клиничка болница Битола, полициски службеници од СВР Битола лишиле од слобода 40 годишно лице од Битола затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 27.12,2021 во СВР Битола, Т.А. од Битола пријавил дека на ул. “Солунска“ во Битола бил физички нападнат од едно лице. Се работи на расчистување на случајот.