Press "Enter" to skip to content

Во Битола значително облачно со повремени локални врнежи од дожд

Денес, среда, 29 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде значително облачно со повремени локални врнежи од дожд. Кон крајот на денот ќе почне да дува умерен до засилен северен ветер. Температурата во Битола до 9 степени.

Утре, четврток, 30 декември, во Битола времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Температурата во Битола до 9 степени.