Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со услови за слаб дожд

Денес, четврток, 30 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Температурата во Битола до 9 степени.

Утре, петок, 31 декември, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во текот на ноќта ќе преовладува ведро време. Температурата во Битола до 9 степени.