Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: се однесувал агресивно полицијци, тие го привеле

На 31.12.2021 во Битола, полициски службеници од СВР Битола лишиле од слобода 40 годишник од Битола затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.