Press "Enter" to skip to content

Во Битола на првиот дел во 2022 сончево со мала до умерена облачност

Денес, сабота, 1 јануари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хисрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

Утре, недела, 2 јануари, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 13 степени.