Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и натпросечно топло со мала до умерена облачност

Денес, недела, 2 јануари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, понеделник, 3 јануари, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северoзападен правец. Температурата во Битола до 12 степени.