Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 12 степени

Денес, понеделник, 3 јануари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Упрвата за хидрометеролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Максималната температура во Битола до 12 степени.

Утре, вторник, 4 јануари, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла или значителна ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Максималната температура во Битола до 12 степени.