Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала локална облачност, температурата до 13 степени

Денес, среда, 5 јануари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

Утре, четврток, 6 јануари, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност која во текот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата во Битола до 14 степени.