Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, сабота, 8 јануар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 7 степени.

Утре, недела, 9 јануар, во Битола времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 9 степени.