Press "Enter" to skip to content

Во Битола роменливо облачно со повремен локален дожд

Денес, недела, 9 јануар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Повеќе врнежи ќе има кон крајот на денот и во текот на ноќта. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 9 степени.

Утре, понеделник, 10 јануар, во Битола времето ќе биде облачно со пообилни врнежи од дожд. Ќе дува умерен северен ветер. Максималната температура во Битола ќе биде до 5 степени.