Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно со пообилни врнежи

Денес, понеделник, 10 јануар, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно со пообилни врнежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата во Битола до 5 степени.

Утре, вторник, 11 јануар, во Битола времето ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи претежно од снег. Ќе дува засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 5 степени.