Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно со повремени локални врнежи претежно од снег

Денес, вторник, 11 јануар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи претежно од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола ќе биде до 4 степени.

Утре, среда, 12 јануар, во Битола, времето ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност поголема во северните делови. Ќе дува засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола ќе биде до 2 степени.