Press "Enter" to skip to content

Во Битола студено со умерена облачност, дневната температура со минусни температура

Денес, среда, 12 јануар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде студено со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до -1 степен.

Утре, четврток, 13 јануар, во Битола, времето ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, на места засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до -4 степен.