Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и студено со мала облачност, со минусни температури

Денес, четврток, 13 јануар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и студено со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до -3 степени.

Утре, петок, 14 јануар, во Битола времето ќе биде на утро ќе биде многу студено, а преку денот претежно сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до -2 степени, а минималната -13.