Press "Enter" to skip to content

Дефект на водоводната мрежа кон Оптичари, екипи на ЈКП “Водовод“ на терен, водоснабдувањето за брзо ќе биде нормализирано

Екипите на ЈКП “Водовод“ од Битола веќе два часа се на терен и работат на санирање на дефектот на водоводната мрежа на потегот кон село Оптичари.

Како информираат од ЈКП “Водовод“ водоснабдувањето за брзо време ќе биде нормализирано.

More from ВестиMore posts in Вести »