Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево, по утринските -11 температурата до 3 степени

Денес, петок, 14 јануар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно сончево и студено. Ќе дува слаб до умерен  ветер од северозападен правец. По утринските -11 во Битола температурата до 3 степени.

Утре, сабота, 15 јануар, во Битола времето ќе биде сончево. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 7 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »