Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и ветровито, температурата до 3 степени

Денес, сабота, 15 јануар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и ветровито. Температурата во Битола до 3 степени.

Утре, недела, 16 јануар, во Битола, времето ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб променлив ветер. Температурата во Битола до 5 степени.