Press "Enter" to skip to content

Еурофрарм Пелистер 2 ја победи Струга во Битола во првиот контролен натпревар

Еурофарм Пелистер 2 – Струга 30:21 (12:11)

Ракометарите на Еурофарм Пелистер 2 само по неколку дена од стартот на подготовките во Битола, денес, во салата “Боро Чурлевски“ го имаа и првиот контролен натпревар против екипата на Струга во кој убедливо победија со резултат 30:21, полувреме 12:11:

На првата контрола на двата клуба сите ракоетари добија шанса да играат. Пввиот дел помина во изедначена игра и резултат, но со водство на ракометарите од Битола, 12:11, а вече во вториот дел играа далеку подобро и поефикасно и дојдоа до првата победа во оваа година 30:21.Поради настапите на ракометарите Кузмановски и Трајковски, во репрезентацијата Јовиќ ги немаше во тимот, а и на дел од ракометарите кои тренираат со Еурофарм Пелистер.

Според планот на тренерот, Александар Јовиќ, Еурофарм Пелистер 2 ќе одигра уште најмалку две пријателски средби.

More from СпортMore posts in Спорт »