Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди, многу студено и ветровито

Денес, понеделник, 24 јануар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до -2.

Утре, врорник, 25 јануар, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до -2.

More from ВестиMore posts in Вести »