Press "Enter" to skip to content

Во Битола и денес со минусни температури, од утре затоплување

Денес, вторник, 25 јануар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде променливо облачно, на места ќе провејува снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до -2 степени.

Утре, среда, 26 јануар, во Битола времето ќе биде наутро ќе има појава на магла. Преку денот ќе биде сончево со умерена облачност и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 18 степени степени.

More from ВестиMore posts in Вести »