Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: одземен паричник кај “Звончарите“, каснување од куче скитник на “Прилепска“

На 24.01.2022  во СВР Битола С.С. (46) од Битола пријави дека на 19.01.2022 година,  во близина на улицата „Кај ѕвончарите“, од страна на две лица  му бил одземен паричник со пари. Според пријавеното, тој се сомнева дека истите му го одзеле и возилото.  Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 24.01.2022  во Пoлициска станица Битола Д.Т. (54) од Битола пријави дека на ул.„Прилепска“ бил каснат од куче скитник. 

More from ВестиMore posts in Вести »