Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне сончево со мала до умерена облачност, а попладне облачноста ќе се зголемува

Денес, понеделник, 31 јануар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност, а попладне облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер. Во вечерните и ноќните часови ќе започнат врнежи од снег. Температурата во Битола до 5 степени.

Утре, вторник, 1 февруар, во Битола времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег, повремено пообилни. Температурата во Битола до 4 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »