Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно со врнежи претежно од снег

Денес, вторник, 1 февруар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно со врнежи претежно од снег. Попладне ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 3 степени.

Утре, среда, 2 февруар, во Битола, времето ќе биде претпладне променливо облачно, попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 5 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »