Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди

Денес, четврток, 3 февруар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 5 степени.

Утре, петок, 4 февруар, во Битола времето ќе биде утрото студено со услови за слаба магла. Преку денот сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе дува слаб јужен ветер. Температурата во Битола до 3 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »