Press "Enter" to skip to content

Втор контролен натпревар на фудбалерите на Пелистер, реми со Воска Спот

Воска Спорт – Пелистер 0:0

Фудбалерите на Пелистер во рамките на подготовките пред стартот на пролетниот дел во Охрид го одиграа вториот контролен натпревар, во кој одиграа нерешено со екипата на Воска Спорт од Охрид.

Екипата на “Пелистер“ пред стартот на пролетниот дел каде ќе се обиде да го завржи прволигашниот статус, и во таа насока направија големи промени, со формирање на нова Управа, поставување на нов тренер, и доведување на засилувања.

До стартот на пролетниот дел екипата на Пелистер ќе одигра уште еден натпревар против екипата на Велешта, по кој тренерот Марјан Секуловски ќе ги одреди првите единаесет мина кои ќе играат на првиот прволигашки натпревар кој следува.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »