Press "Enter" to skip to content

Сообраќајка кај Кравари, судар на комбе, патничко возило и паркиран влекач, повредени 19 лица

Во  СВР Битола во 14,40 часот било пријавена сообраќајна незгода на “Краварски пат“ во која учествувале комбе, патничко моторно возило и паркиран влекач.

Во Клиничката болница во Битола, 19 лица биле донесени за лекарска помош, од нив 6 биле со потешки повреди, а останатите со полесни повредени од сообраќајната незгода, нема хоспитализирани лица.

More from ВестиMore posts in Вести »