Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, петок, 4 февруар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне ќе дува слаб северен, а попладне слаб до умерен јужен ветер. Температурата во Битола до 3 степени.

Утре, сабота, 5 февруар, во Битола, времето ќе биде сончево со мала облачност, која до крајот на денот ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 3 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »