Press "Enter" to skip to content

Ракометарите настапуваат во Белград, кошаркарите во Бања Лука

Двете екипи од Битола, ракометарите на Еурофарм Пелистер и кошаркарите на Пелистер понеделник имаат меѓународни натревари со што го потврдуваат квалитетот кој го имаат.

Ракометарите на Еурофарм Пелистер ја започнуваат СЕХА лигата, а првиот натпревар ќе го имаат понеделник во 17,30 часот, против екипата на Партизан во Белград, Србија.

Кошаркарите веќе се во Бања Лука, Република Српска, каде ќе го играат четвртиот балон од АБА 2 лигата. Првиот натпревар ќе го играат понеделник против екипата на Земун, а ќе одиграат три натпревари.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »