Press "Enter" to skip to content

Старт на новата скијачка сезона, Милевска-злато, Нолева-сребро и Дабиќ-бронза

Денес на патеката на Попова Шапка со одржувањето на првата трка во велеслалом започна годинашната скијачка сезона, во кој со учекување на добри резултати стартува и скијачкиот клуб Пелистер од Битола.На првата трка во велеслалом медали за клубот од Битола освоија Ева Милевска првопласирана во категорија “U16“, второ место во категорија “U8“ за Матеа Нолева и трето место во категорија “U16“ за Ана Дабиќ.Првиот велеслалом годинава одлично го извозија и Ангела Ристевска која е на четврто место во категорија “U14“ и Димитра Петровска во категорија “U12“ каде го освои петтото место.

More from СпортMore posts in Спорт »