Press "Enter" to skip to content

Во Битола 288 оздравени пациенти, нови позитивни 53, активни 783 случаи

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 4.695 тестови, а регистрирани се 1.045 нови случаи на КОВИД-19, во Битола се 53.

Регистрирани сe 2.418 оздравени пациенти од Битола 288.

До сега во Битола има 13.317 лица кои биле или се позитивни на ковид-19, а активни се 783 случаи.

Во текот на изминатите 24 часа, регистрирани се 25 починати лица, нема од Битола.

Досега во земјата се направени вкупно 1.818.882 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 278.182, бројот на оздравени пациенти е 257.280, на починати е 8.578, а бројот на активни случаи изнесува 12.324.

More from ВестиMore posts in Вести »