Press "Enter" to skip to content

Дабиќ и Нолева со сребро во слалом на Попова Шапка

Денес продолжија натпреварите на патеката на Попова Шапка, а во рамките на Лигата на надежи се возеше слалом. Два сребрени медали за екипата на Пелистер од Битола, освоија во категорија “U8“- Матеа Нолева, а во категорија “U16“  – Ана Дабиќ.Според управата на ски клубот Пелистер денешните и вчерашните медали се одлични постигнувања ако се земе во предвид дека повеќето дебитантски настапуваа на трките за прв пат.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »