Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: ноќеска 13 пијани возачи возеле низ Битола

На 05/06.02.22 во периодот од 20.00 до 02.00 часот полициски службеници од СВР Битола на подрачјето на СВР Битола спроведоа акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

За време на контролата констатирани и законски санкционирани се 29 прекршоци.

Притоа, најголемиот број од нив се на подрачјето на Битола – 13, на подрачјето на Прилеп-5, на подрачјето на Ресен – 4… За време на контролата биле санкционирани и 29 други видови прекршоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.  СВР Битола апелира до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

 

 

 

More from ВестиMore posts in Вести »