Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно, попладне со врнежи од дожд

Денес, понеделник, 7 февруар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно, попладне со врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 11 степени.

Променливо облачно и постудено. Претежно во планинските подрачја ќе провејува слаб снег. Ќе дува силен ветер од северен правец, особено изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Температурата во Битола до 4 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »