Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и постудено, температурата до 5 степени

Денес, вторник, 8 февруар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и постудено. Ќе дува засилен, повремено силен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 5 степени.

Утре, среда, 9 февруар, во Битола, времето ќе биде умерено до значително облачно. До крајот на денот облачноста ќе се намали. Температурата во Битола до 7 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »