Press "Enter" to skip to content

Во Битола времето ќе биде сончево и релативно топло

Денес, петок, 11 февруар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде сончево и релативно топло. Температурата во Битола до 10 степени.

Утре, сабота, 12 февруар, времето во Битола ќе биде променливо облачно со умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до8 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »