Press "Enter" to skip to content

Во Битола 3 нови позитивни, оздравени 63, активни 459 случаи.

Вчера се направени 1.707 тестови, а регистрирани се 465 нови случаи на КОВИД-19, од кои во се Битола 3.

Регистрирани сe 1.880 оздравени пациенти од Битола се 63.

Во Битола до сега има 13.731 лица кои биле или се позитивни на ковид-19, а активни се 459 случаи.

Во текот на изминатите 24 часа, регистрирани се 20 починати лица, нема од Битола.

Досега во земјата се направени вкупно 1.847.971 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 287.481, бројот на оздравени пациенти е 269.014, на починати е 8.768, а бројот на активни случаи изнесува 9.699.

More from ВестиMore posts in Вести »