Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, вторник, 15 февруар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидро метеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 12 срепени.

Утре, среда, 16 февруар, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд, на планините со повремен снег. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.

More from ВестиMore posts in Вести »