Press "Enter" to skip to content

Мартин Велковски: Очекувам далеку поразличен натпревар против Ним од тој во Битола

Денес во 18,45 част е закажан натпреварот во Франција, во рамките 7. коло на Евро лигата, а Еурофарм Пелистер од Битола ќе му гостува на Ним. Ова е прв меч за “пелистерци“ во континенталното натпреварување во новата 2022 година.

Бекот на Еурофарм Пелистер, Мартин Велковски пред натпреварот вели дека ги чека тежок натпревар, но очекува тој да биде поразличен од првиот кој го загубија во Битола.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »