Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне облачно, попладне намалување на облачноста и сонце

Денес, петок, 18 февруар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде наутро облачно. Во текот на претпладнето облачноста ќе се намали и ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, сабот, 19 февруар, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »