Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: денес приведен дилер на хероин во Битола     

Денеска, 18 февруар 2022 година од страна на полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола, кај 36 годишник од Битола  пронајден е хероин. Л

ицето е лишено од слобода.

Известено е ОЈО Битола и по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

More from ВестиMore posts in Вести »