Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне сончево, попладне со мала до умерена облачност

Денес, сабота, 19 февруар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, недела, 20 февруар, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Попладне ќе има повремен дожд. Температурата во Битола до 16 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »