Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: приведено лице за здржување казна затвор

Денеска, 19 февруар, од улица “Стрчин“ во Битола од страна на полициски службеници од СВР Битола, лишен од слобода е  39 годишник од Битола.

Тој е спроведен во затвор Битола за издржување казна затвор од една година за извршени тешки кражби.

More from ВестиMore posts in Вести »